Nowy EasyBuilder Pro od Weinteka

Producent paneli operatorskich Weintek stawia na nowoczesność. Pod koniec sierpnia ukazała się nowa wersja znanego oprogramowania EasyBuilder Pro V5.07.02.127.

Myślę, że jedną z istotniejszych kwestii jest fakt, że nie wspiera ona już systemów Windows XP.

Dodano również możliwość ukrywania funkcji w "niewidzialnym" dla wizualizacji obszarze.

Pojawiła się funkcja linijki z możliwością ustawiania obiektów. Pomaga to w równym rozmieszczeniu elementów grafiki. Oprócz tego mamy możliwość lepszego przeglądania elementów w bibliotece.

Pojawiły się również nowe biblioteki systemowe, okno wskazówek wraz z przykładami oraz pasek szybkiego dostępu do bibliotek dźwiękowych.

Easy Builder Pro wspiera również import, eksport, kopiowanie itp. dla Data Sampling w formacie .CSV, pojawiła się również opcja wyboru zdarzeń historycznych przy tworzeniu kopii na pamięci USB czy karcie SD.

Dla HMI eMT/iE/XE/mTV dodano nowe funkcje rysowania wraz z importem/exportem obiektów.

Zwiększono liczbę obiektów czasowego uruchomienia do 64 oraz dołożono nowe rejestry systemowe do połączeń z PLC.

Zmieniono generowanie domyślnych nazw projektów. Poprawiono wznawianie połączeń z MQTT po zmianie adresu IP. Naprawiono problem z obrazami dla opcji szybkiego wyboru oraz z konwersją String do Unicode w makro.

Dla serii cMT usunięto problem z maskowaniem hasła oraz z dziennikiem zdarzeń.

W Utility Manager wyłączono funkcję wgrywania logów do HMI.

Dodano nowe sterowniki komunikacyjne dla Mitsubishi R04 (Ethernet), OPTO22 CONT Protocol (Ethernet) oraz wsparcie zmiennych w makro dla CANB2.0A/2.0B General and SAE J1939.

Dodano nowe rejestry systemowe dla sterowników PLC Beckhoff.