MT8090XE Weintek w myjni do recyklingu

Myjnie przemysłowe kojarzą nam się z miejscami do  których jedziemy, aby umyć nasz samochód. Jednak urządzenia o których mowa są bardziej złożone. Myjnie do recyklingu służą do oczyszczania elementów z tworzyw sztucznych ze wszystkich rodzai zanieczyszczeń. W skład myjni do recyklingu wchodzą różnego rodzaju transportery, wanny, wirówki czy myjki więc jest to swoista linia produkcyjna.

Nad całością pełni nadzór szafa sterownicza w której zainstalowane są aparaty. Jednym z takich urządzeń jest panel hmi MT8090XE. Służy on do wizualizacji stanu naszej linii aby obsługa była poinformowana o jej statusie.

Kolejnym elementem do którego przydaje nam się panel hmi MT8090XE jest możliwość wprowadzania danych. Dane w MT8090XE możemy wprowadzać przy pomocy wyświetlanej klawiatury numerycznej, suwaków, przycisków czy pokręteł. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej przy tworzeniu wizualizacji. Na uwagę też zasługuje fakt, że nasz panel hmi może przeprowadzić diagnostykę naszej myjni. Tutaj możemy zadeklarować wszystkie możliwe do wystąpienia ostrzeżenia lub alarmy. Są to różnego rodzaju przeciążenia, zadziałania zabezpieczeń czy niewłaściwa konfiguracja.

Wiadomo, że teraz najistotniejsza jest kwestia czasu reakcji, aby przestoje były najkrótsze. Panel MT8090XE umożliwia nam to, a dzięki szybkiej reakcji mniej tracimy.

W owej myjni pulpit pełnił również funkcję sterowniczą czyli zamiast kilkunastu przycisków i kontrolek zewnętrznych załączanie urządzeń zewnętrznych następowało na panelu hmi.