Monitor przemysłowy Weintek cMT-iM21

cMT-iM21 Weintek - Monitor przemysłowy.

Weintek jako producent zaskakuje nas co jakiś czas nowościami. Tym razem oczywiście też to się stało. Jako producenta paneli hmi zdążyliśmy go poznać. Obecnie wkroczył na mniej znane wody jednakże występujące potrzeby rynku.

Pierwszym monitorem firmy jest cMT-IM21. Urządzenie posiada matrycę dotykową o przekątnej 21,5 cali wykonaną jako IPS. Warstwa dotyku ma standard pojemnościowy z funkcją multi-touch. Ekrany dotykowe mają niewątpliwie zaletę. Nie wymagają ani urządzeń wskazujących np. myszki, ani wprowadzających czyt. klawiatura. Elementy są zabudowane w system i przez to ułatwiają ergonomię pracy. No, ale weźmy na tapetę nasz monitor przemysłowy.

LCD IPS cMT-IM21 wyposażono w matrycę o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pix. Panel jest o kącie widzenia 178 stopni. Od frontu monitor przemysłowy musi mieć zachowany odpowiedni stopień ochrony. W tym przypadku wynosi IP65. Kontrast to aż 1000:1, jasność 250 cd/m2, zaś ilość kolorów to 16,7 miliona. Firma określa żywotność na poziomie 50000 godzin. Jednak przy zastosowaniu odpowiednich taktyk np. wygaszacz ekranu można go znacząco wydłużyć.

Monitor z ekranem dotykowym podobnie jak panel operatorski wyświetla wizualizację. Może ona znajdować się na komputerze PC lub na współpracującym serwerze danych. Weintek określa to jako cMT-FHD lub cMT-FHDX. Jednak z naszego doświadczenia poprawnie spisze się również z interfejsem hmi mTV-100 czy mTV-102.

Gdzie stosujemy hmi Weintek oraz monitory przemysłowe?

Zarówno systemy sterowania, jak i automatyka przemysłowa wymagają od nas stosowanie coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań.

Czy to panele hmi Weintek, czy monitory przemysłowe Weintek cMT-iM21 stworzone zostały, aby wyświetlać stworzoną wizualizację procesu, maszyny lub stanów obiektu.

Monitory Weintek  z racji możliwości podłączenia do PC zastosowanie znalazły w centrach kooperacji, liniach technologicznych, maszynach produkcyjnych.

 

Jakie interfejsy posiada cMT-iM21?

Monitor cMT-iM21 wyposażono w złącze HDMI, USB CLIENT, USB HOST oraz gniazdo zasilające.

Monitor operatorski można zainstalować na uchwycie VESA, a dzięki niskiej (4,9kg) wadze produktu hmi weintek nie wymaga mocnych rozwiązań. Producent monitora z ekranem dotykowym zapewnia deklaracje CE, UL.

Może pracować w temperaturze od 0 do 50 stopni Celsjusza. Obudowa cMT-iM21 jest z aluminium, dzięki czemu pulpit jest niezwykle sztywny i wytrzymały.

Wyświetlacz można zasilić napięciem 24VDC z tolerancją 20%. Zapotrzebowanie na moc jest rzędu 50W.

Cena produktu wydaje się być rozsądna. Oczywiście istnieją na rynku urządzenia z niższymi cenami. Jednak tutaj przy wyborze LCD należy wziąć pod uwagę cenę do jakości.